czwartek, 22 maja 2014

Miłość a pożądanie

Ten temat chodził mi po głowie cały tydzień. Swoją dzisiejszą wypowiedź chcę zadedykować mojemu kochanemu byłemu.
Związek, który opiera się na pożądaniu, na dłuższą metę nie ma szans.
Czym jest miłość? Nie można jej zdefiniować jej jednoznacznie, ale spróbuję zrobić to najlepiej jak potrafię.
"Miłość, jest fundamentem do budowania wzajemnych relacji między dwojgiem ludzi, a w efekcie prowadzi do jedności tych dwojga." [Jan Paweł II]
Miłość to troska o ukochaną osobę, niesamowite uczucie dające poczucie szczęścia... Każdy ją czuje, ale nie każdy rozumie i potrafi rozpoznać.


Pożądanie – stan silnego pragnienia posiadania czegoś lub odbycia stosunku płciowego. Występuje najczęściej pod wpływem bodźców wzrokowych (w przypadku mężczyzn), bądź też słuchowych (kobiety). Choć nie jest to regułą; jest wielka różnorodność i ilość impulsów, czy też sytuacji mogących wywołać pożądanie.U niektórych osób pożądanie (seksualne lub inne) może być niezwykle silne, może to prowadzić do aktów przemocy, ale bywa też motorem ambicji, zwłaszcza męskiej.

Widzicie różnicę? 
Pożądanie jest stanem bardzo często mylonym z miłością. Takie wymienne traktowanie pojęć jest w większości przypadków typowe dla bardzo młodych ludzi, wchodzących w tę pogmatwaną sytuację życiową, jak i dla ludzi w wieku średnim, w większości przypadków dotyczy to mężczyzn (choć kobiet nie omija) - co zazwyczaj związane jest z tak zwanym kryzysem wieku średniego.Generalnie chodzi o to, że miłość jest uczuciem odbieranym i okazywanym przez lata. Pożądanie jest jednym z jej objawów... ALE NIĄ NIE JEST! 
Dlaczego ludzie ją mylą?