czwartek, 31 lipca 2014

Warto marzyć?

     Hej Kochani :) Dziś zajmiemy się marzeniami :) O czym marzycie?
     Czy warto marzyć? Dlaczego?
     Na początek zastanówmy się, czym są marzenia. Słownik języka polskiego mówi:
marzenie
1. «powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlających pragnienia, często nierealne»
2. «przedmiot pragnień i dążeń»
3. «ciąg myśli i wyobrażeń powstających podczas snu»
4. pot. «o czymś doskonałym»
   
     Tak więc zastanówmy się, czy warto zatapiać się w fantazji?
     Moim zdaniem tak. Każdemu z nas zdarzają się chwile bólu i samotności. Obecnie świat przepełniony jest przemocą, agresją i nienawiścią. Często wydaje się nam, że wszystko jest szare, smutne... I właśnie w chwilach szczególnego cierpienia emocjonalnego, marzenia są jakby odskocznią od codzienności. Zawsze możemy zamknąć oczy i przenieść się do krainy szczęścia. A gdy wrócimy do rzeczywistości, podchodzimy do życia nieco pozytywniej, poprawia nam się humor.
     W krainie marzeń możemy znaleźć rozwiązanie swoich kłopotów, zmartwień. Udając się do innego, szczęśliwego świata zapominamy na chwilę o strapieniach, stajemy się radośni, wierzymy, że z danej sytuacji jest wyjście i nawet nie zauważamy, kiedy rozwiązanie przychodzi samo.
     Najwięcej radości może nam dać spełnione marzenie, cel osiągnięty wiarą i ciężką pracą. Dla chcącego nic trudnego. Marzenia na prawdę się urzeczywistniają, pod warunkiem, że bardzo tego pragniemy i głęboko w to wierzymy.
     Nie ma człowieka, który nie miałby ambicji. Marzenia są jedną z najbardziej pozytywnych rzeczy pod tym względem, bo każdy człowiek jest inny, posiada inne pragnienia i może je kształtować według własnych upodobań.
     Niestety, czasami ludzie nie widzą granicy między jawą, a snem. Zatapiając się w marzeniach nie dostrzegają świata realnego. My, pisarze często opisujemy takich ludzi. Przykładem jest choćby słynny rycerz Don Kichot, który nie zdawał sobie sprawy z otaczającej go rzeczywistości będąc pogrążonym w świecie książek.
     Mimo wszystko warto jednak marzyć, bo właśnie to sprawia, że świat jest bardziej kolorowy. To marzenia sprawiają, że życie staje się ciekawsze i kolorowe. To właśnie one dodają nam otuchy i nadziei.