czwartek, 13 listopada 2014

Kamienie, piasek, żwir i jedno małe piwko...

Hej kochani, co u Was słychać? Osiągnęliście coś ostatnio? Ja od osób trzecich dowiedziałam się, że konkursy poszły mi całkiem nieźle. 67 pkt z języka polskiego, to całkiem nieźle, zważywszy na fakt, że konkurs był bardzo trudny. Daje to 76%, więc praca została wysłana i pozostaje mi tylko czekać ;) Trzymajcie kciuki :) Poza tym moja super odporność mnie zawiodła. Zaczęło się od drobnego, zlekceważonego przeziębienia i rozchorowałam się o wiele poważniej, tak więc mam czas na przemyślenia, czytanie i pisanie :) Więc przedstawię Wam dziś scenę, która bardzo mnie rozbawiła, ale i zmusiła do refleksji...

Profesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów. Kiedy zaczęły się zajęcia, wziął spory słoik po majonezie i wypełnił go po brzegi dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili. Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni ze śmiechem przytaknęli.

Profesor wziął pudełko piasku i wsypał go, potrząsając słojem. W tej sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń. Profesor powiedział:

Chciałbym, byście wiedzieli, że ten słój jest jak wasze życie.KAMIENIE to ważne rzeczy w życiu: wasza rodzina, partner, dzieci, zdrowie. Gdyby nie było wszystkiego innego, wasze życie i tak byłoby wypełnione.

ŻWIR to inne, mniej ważne rzeczy: wasze mieszkanie, dom lub auto.

PIASEK symbolizuje całkiem drobne rzeczy w życiu, w tym waszą ciężką pracę. Jeżeli najpierw wypełnicie słój piaskiem, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie.

Tak jest też w życiu: jeśli poświęcicie całą waszą energię na drobne rzeczy, nie będziecie jej już mieli na rzeczy istotne. Dlatego dbajcie o rzeczy istotne- poświęcajcie czas waszym dzieciom, partnerowi, przyjaciołom, dbajcie o zdrowie. Zostanie wam jeszcze dość czasu na pracę, dom, zabawę itd. Zważajcie przede wszystkim na duże kamienie one są tym, co naprawdę się liczy. Reszta to piasek.

Po zajęciach jeden ze studentów wziął stój wypełniony po brzegi kamieniami, żwirem i piaskiem. Nawet sam profesor zgodził się, że słój jest pełny. Student bez problemu wlał do słoja butelkę piwa. Piwo wypełniło resztę przestrzeni teraz słój był naprawdę pełen.

Morał z tej historii:

NIE WAŻNE, JAK BARDZO WYPEŁNIONE JEST WASZE ŻYCIE,

ZAWSZE JEST JESZCZE MIEJSCE NA JEDNO MAŁE PIWKO.

\\
---------->icon_smile
//
"Charakter człowieka najlepiej określa się przez to, co uznaje on za śmieszne." - tak ponoć rzekł Johann Wolfgang Goethe,
nie wiem na pewno, bo nie było mnie przy tym, jednak zakładając że świat fizyczny jest zmyślonym tworem na potrzebę doświadczania, czyli jest utopią, to nie można brać go na zbyt poważnie.


A co Wy sądzicie na ten temat? Jak według Was powinno wyglądać życie? Jakie są najważniejsze wartości w życiu człowieka? Czy może się w nim znaleźć miejsce na jedno małe piwko?
Źródło: http://www.huna.net.pl/