piątek, 26 sierpnia 2016

Psychodzieci


Psychodzieci to młodzież w wieku gimnazjalnym, która przejawia skłonności do zachowań na poziomie pięciolatków.

Ewolucja spowodowała, że psychodzieci są gatunkiem na wymarciu, gdyż zastępuje ich gatunek nazywany pseudo-dorosłymi. Osobniki tego gatunku to gimbusy, które za wszelką cenę zgrywają dorosłych, stosując używki, takie jak: papierosy, alkohol czy gumki. Strzeżmy więc ten zagrożony gatunek, jakim są psychodzieci.


A MOŻE W TWOIM OTOCZENIU SĄ PSYCHODZIECI?
Jak rozpoznać psychodziecko?

  1. Osobnik przejawia tendencje do zabaw na lekcjach. Są to zabawy różnorodne, począwszy od robienia dziurek w gumkach, na wymyślnych figurach ze szkolnych przyrządów (najczęściej geometrycznych, długopisów, ołówków, gumek i ogólnie wszystkiego, co jest pod ręką) skończywszy.
  2. Nadpobudliwość na przerwach i lekcjach, przejawiająca się wierceniem, huśtaniem na krzesłach, kopaniem innych ludzi oraz wyrzucaniem zeszytu do matematyki w postaci papierowych samolocików przez okno.
  3. Zjadanie papieru. Osobnicy tego gatunku w skrajnych formach usiłują uczyć się poprzez spożywanie podręczników, zeszytów ćwiczeń, tudzież zeszytów przedmiotowych.
  4. Psychodzieci przejawiają tendencje do wykonywania bardzo dziwnych odruchów mimicznych typu bardzo dziwne wgapianie się w osoby, które cieszą wzrok psychodziecka przez większą część lekcji, co wprawia dojrzałe osobniki w głupawkę.
  5. Osobniki te na przerwach tylko i wyłącznie uznają leżenie na ziemi pod gazetką, na ławce lub pod ławką, ewentualnie siedzenie po turecku na ziemi.
  6. Dziwne dźwięki wydawane przez te osobniki, od pisków po naśladowanie odgłosów dziewczęcych i zwierzęcych, są wczesnymi objawami psychodziecięctwa. 
  7. Psychodzieci w każdym przedmiocie widzą domniemaną zabawkę. UWAGA! Unikać kontaktu z ostrymi przedmiotami, typu nożyczki, cyrkiel czy nawet linijka!
  8. Wykrzykiwanie wyrażeń w gwarze staropolskiej jest u nich przejawem mądrości i chwalenia się nowopoznanym językiem obcym. Najczęstszymi tekstami są u nich: pikny dzioj, umyj sie!motór, chcioł, chałpo etc.
  9. Osobniki te wymagają całodobowego nadzoru profesjonalnej opiekunki. W przeciwnym wypadku grozić może to wyginięciem gatunku. Uwaga! Opiekunka musi być profesjonalnie wyszkolona, gdyż może upodobnić się do swojego podopiecznego. Aby stać się profesjonalną, najłatwiej jest przejść przez kurs przedmałżeński, a następnie związać się z nim węzłem małżeńskim (oficjalna procedura adopcyjna psychodziecka).
  JEŚLI SPEŁNIASZ CHOĆ TRZY Z WYMIENIONYCH WYŻEJ PUNKTÓW TO GRATULACJE!!! JESTEŚ JEDNYM Z TYCH TAK RZADKO SPOTYKANYCH OSOBNIKÓW!

   Jeśli w Twoim otoczeniu są takie osobniki, to chroń je i pamiętaj, że
   póki one istnieją, świat nie jest jeszcze taki zły! ;)